DEM Partili başkanlar sinir uçlarını kaşıyor! Dertleri yine mağduriyet mi?

  • HABER7

Kent uzlaşısı adı altında CHP ile ittifak yapan PKK uzantısı DEM Parti, yerel seçimlerin ardından toplumun sinir uçların kaşımaya başladı. Ele geçirdiği belediyelerde bölücü faaliyetlere girişen, PKK’lı teröristler için adımlar atan, bayrak gibi sembolik değerler üzerinden infiale neden olacak hamlelerde bulunan DEM Partili başkanlar, aleni olarak suç işleyerek görevden alma veya kayyım gibi uygulamalara adeta davetiye çıkarıyor.

Mağduriyet oluşturma gayreti” olarak değerlendirilen DEM provokasyonlarına, yerel seçimde kent uzlaşısı adı altında ittifak yaptıkları CHP’nin hiçbir kurmayından tepki gelmemesinin, küstahlığı daha da perçinlediği değerlendiriliyor.

İşte DEM Parti’den belediye başkanı seçilen adayların ve partililerin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından geçen 3 haftalık süreçte imza attıkları skandallar zinciri:

 “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen DEM Parti’li Abdullah Zeydan’a destek için sokaklara döküldüler. YSK karabını bahane eden vandallar, Van’ı adeta savaş alanına çevirdi. DEM Parti yetkililerin kışkırtıcı çıkışlarıyla olaylar Hakkari, Mersin, İstanbul, gibi şehirlere de sıçratılmaya çalışıldı.

 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve DEM grubu İstiklal Marşı’nı okutmadı. DEM Parti’li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve DEM Parti Meclis Grubu, AK Parti Grubu’nun belediye meclisinde gündeme İstiklal Marşı ve saygı duruşu eklenmesi talebini kabul etmedi.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesindeki Türkiye bayrağı kaldırıldı.

 DEM’li Diyarbakır Bağlar Belediyesi PKK’lı kadın teröristlerin anısına heykel açtı.

 DEM’liler Diyarbakır Sur Belediyesi makam odasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Mustafa Kemal’e küfür etti. DEM Partilililer, başkanlık makamındaki Erdoğan ve Atatürk fotoğrafını işaret ederek, “Kaldırın bu kebrağların (p…lerin) fotoğraflarını” diye iğrenç sözler sarf etti.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DEM Partili eş başkanları Ayşe Serra Bucak Küçük ile Doğan Hatun, Kürtçe tabelalara vergi indirimi uygulayacaklarını açıkladı. Serra Bucak, T24’te yayınlanan röportajında, “İş yerlerinde Kürtçe isimleri tercih edecek olan işletme sahiplerine vergi indirimi uygulayacağız.” dedi.

 DEM Parti’li Tunceli Belediyesi’nin sosyal medya hesabının kullanıcı adı ‘Dersim Belediyesi’ olarak değiştirildi.

 DEM Partili Şanlıurfa Suruç Belediyesi engelli ve şehit yakını olan personeli işten çıkarttı. 31 Mart’ta Suruç Belediye Başkanlığına seçilen DEM Parti adayı Ayten Kaya’nın ilk icraatı binaya asılan Türkiye bayrağını kaldırmak oldu. Kaya ayrıca engelli ve şehit yakınlarının aralarında yer aldığı 27 kişiyi işten çıkardı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sözde Eşbaşkanı Doğan Hatun, “Amed Kürdistan’ın başkentidir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir